Maszynowa folia stretch i jej uniwersalne zastosowanie

Do czego może zostać wykorzystana rozciągliwa folia prosto od cenionego producenta, jakim jest Zakład Produkcji Folii Efekt Plus? Parametry tego produktu mówią same za siebie: sprężystość, rozciągliwość, wytrzymałość, ale także odporność na przebicia pozwalają na wszechstronne zastosowanie.

Folia zazwyczaj służy przede wszystkim jako zabezpieczenie palet podczas transportu. Mowa tu o paletach Euro owijanych folią stretch w niemalże każdej branży – od palet z mlekiem, przez palety z kostką brukową, mrożonkami, napojami, aż po palety kompletacyjne.

Jakie firmy mogą skorzystać z folii maszynowej z Zakładu Produkcji Folii Efekt Plus?

Folia stretch jest produktem o uniwersalnym zastosowaniu, dlatego też grono nabywców jest bardzo szerokie. Szczególnie polecana jest ona dla: producentów opakowań z tworzyw sztucznych, papieru toaletowego, kartonów; drukarni, cukrowni, młynów, firm logistycznych, mroźni czy też innych tego typu obiektów.

Naciąg folii w owijarce palet

Klient, który zakupił wysokiej jakości folię stretch maszynową, może w odpowiedni sposób dopasować ustawienia owijarki do palet – tak, by produkt transportowany był należycie zabezpieczony. Regulacji podlega w tym przypadku oczywiście naciąg folii (mniejszy, kiedy przewożone są produkty miękkie; większy, kiedy transportuje się twarde towary). Istnieją również inne czynniki, które warto wziąć pod uwagę zanim przystąpimy do owijania, np. waga produktu, jego gabaryty. Stosując się do tych ogólnie przyjętych zasad, produkty na palecie nie tylko nie ulegną zniszczeniu podczas transportu, ale będą także dodatkowo zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi.

Folia stretch: kolorowa czy transparentna?

W zależności od tego, na czym nam zależy podczas transportu, należy wybierać wysoko rozciągliwe folie stretch (również te nie powodujące efektu „czepiania się” palet) albo kolorowe folie chroniące produkt oraz wyróżniające go spośród innych przesyłek. Czarna, niebieska czy też biała folia kolorowa maszynowa będzie przydatna zwłaszcza wtedy, kiedy do wewnątrz palety będzie przedostawać się promieniowanie słoneczne lub wtedy, gdy zależy nam estetycznym wyglądzie dopasowanym do kreacji kolorystycznej firmy.