infografika dotycząca produkcji folii stretch PCR

Produkcja folii oparta o regranulację PCR

Co to jest folia stretch z regranulatu?

Folia stretch Recowrap™ PCR wykonana jest z regranulatu PCR (o zawartości min. 30%). Korzystanie z folii stretch z regranulatu PCR jest dobrym rozwiązaniem, które nie tylko może pomóc w redukcji kosztów podatku od plastiku, ale także przyczynia się do ochrony środowiska i promowania zrównoważonych praktyk biznesowych.

 

Jakie są parametry techniczne folii stretch z regranulatu?

Folia z recyklatów dostępna jest zarówno w formie folii ręcznej, maszynowejoraz Jumbo. Grubości dedykowane dla tego produktu zaczynają się od 17 do 35 mikronów.  Dostępna jest wyłącznie w kolorze transparentnym oraz w standardowej klasie jakościowej.

Infografika dotycząca folii stretch z regranulatu.

Folia stretch PCR posiada analogiczne właściwości jak klasyczna folia stretch.

Czy folia z regranulatu jest równie odporna co tradycyjna folia stretch?

Folia Recowrap™ PCR posiada analogiczne parametry wytrzymałościowo-jakościowe jak standardowa folia stretch. Jest to owoc długoletniej pracy naszego laboratorium B+R, specjalnie dobranej receptury oraz zaawansowanego parku maszynowego. 

Regranulat LLDPE z którego wytwarzana jest nasza folia, to starannie dobrany produkt pochodzący z wyselekcjonowanych folii stretch poddany procesowi regranulacji. Podsumowując folia z recyklingu jest równie odporna co klasyczna folia stretch.

 

Czy folia z recyklingu jest zatwierdzona do kontaktu z żywnością?

Folia z recyklingu nie jest stosowana w kontakcie z żywnością. Do zabezpieczania wszelkich produktów spożywczych dedykowana jest folia spożywcza Foodsafe+.

Jakie są recyklingowe właściwości folii stretch, czy można ją ponownie przetworzyć?

Tak, folia stretch z recyklingu (granulat PCR) może być ponownie przetwarzana. Odpowiednie przetworzenie folii stretch ma na celu zminimalizowanie wpływu na środowisko i promowanie zrównoważonego rozwoju. Folia stretch z recyklingu jest zazwyczaj produkowana z surowcowych pochodzących z recyklingu innych folii stretch. Proces recyklingu pozwala na ponowne wykorzystanie tych materiałów, zmniejszając ilość odpadów i zużycie surowców wtórnych. W ten sposób przyczynia się do obniżenia wpływu na środowisko (obniżenie śladu węglowego).