folie stretch a recykling

Recykling folii stretch stanowi kluczowy element naszej produkcji. Folie stretch są recyklingowe w 100%, co oznacza, że przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów i obciążenia środowiska. Wdrażając zasady zero waste, skupiamy się nie tylko na ponownym wykorzystaniu materiałów, ale także na minimalizowaniu ilości odpadów w całym procesie produkcyjnym. Koncentrujemy się na zrównoważonej produkcji i zamkniętym obiegu produkcyjnym. Dzięki temu materiały stretch są wtórnie wykorzystywane, co minimalizuje ilość odpadów w procesie produkcyjnym. Nasze zaangażowanie w gospodarkę zero waste jest wspierane przez efektywne praktyki recyklingu, które wprowadziliśmy. Deklarujemy, że nasze produkty są zgodne z europejskimi normami dotyczącym zagadnień recyklingu.

Obieg produkcji folii stretch

infografika dotycząca obiegu produkcyjnego folii stretch

Obieg produkcyjny folii stretch

 

Regranulat PCR a folia Recowrap™

Folia PCR Recowrap™ zawiera w swoim składzie minimum 30% regranulatu post-konsumenckiego (Post-consumer Recycled Material). Recowrap™ przyczynia się więc pośrednio do ograniczenia ilości odpadów plastikowych w środowisku.

Folia Recowrap™ posiada analogiczne właściwości jak standardowa folia stretch. Jest równie wytrzymała, dostępna w grubościach od 15 mikronów (nawoje ręczne) do 35 mikronów. Folia z regranulatu dostępna jest wyłącznie w wersji transparentnej, w klasie jakościowej Standard i Standard+.

Decydując się na folię Recowrap™, użytkownik wybiera produkt proekologiczny, który ogranicza ilość plastiku w przyrodzie.

Folie PCR naszej produkcji spełniają także normy UE dotyczące produktów jednorazowych, w skład których wchodzi minimum 30% regranulatów pochodzących z recyklingu. Dzięki temu Recowrap™ spełnia te wymagania.

infografika dotycząca produkcji folii stretch PCR

Produkcja folii oparta o regranulację PCR

Co to jest folia stretch z regranulatu?

Folia stretch Recowrap™ PCR wykonana jest z regranulatu PCR (o zawartości min. 30%). Korzystanie z folii stretch z regranulatu PCR jest dobrym rozwiązaniem, które nie tylko może pomóc w redukcji kosztów podatku od plastiku, ale także przyczynia się do ochrony środowiska i promowania zrównoważonych praktyk biznesowych.

Jakie są parametry techniczne folii stretch z regranulatu?

Folia z recyklatów dostępna jest zarówno w formie folii ręcznej, maszynowejoraz Jumbo. Grubości dedykowane dla tego produktu zaczynają się od 17 do 35 mikronów.  Dostępna jest wyłącznie w kolorze transparentnym oraz w standardowej klasie jakościowej.

Infografika dotycząca folii stretch z regranulatu.

Folia stretch PCR posiada analogiczne właściwości jak klasyczna folia stretch.

Właściwości wytrzymałościowo-jakościowe folii stretch z regranulatu

Folia Recowrap™ PCR posiada analogiczne parametry wytrzymałościowo-jakościowe jak standardowa folia stretch. Jest to owoc długoletniej pracy naszego laboratorium B+R, specjalnie dobranej receptury oraz zaawansowanego parku maszynowego. 

Regranulat LLDPE z którego wytwarzana jest nasza folia, to starannie dobrany produkt pochodzący z wyselekcjonowanych folii stretch poddany procesowi regranulacji. Podsumowując folia z recyklingu jest równie odporna co klasyczna folia stretch.

 

Czy folia z recyklingu może mieć kontakt z żywnością?

Folia z recyklingu nie jest stosowana w kontakcie z żywnością. Do zabezpieczania wszelkich produktów spożywczych dedykowana jest folia spożywcza Foodsafe+.

Jakie są recyklingowe właściwości folii stretch – czy można ją ponownie przetworzyć?

Tak, folia stretch z recyklingu (granulat PCR) może być ponownie przetwarzana. Odpowiednie przetworzenie folii stretch ma na celu zminimalizowanie wpływu na środowisko i promowanie zrównoważonego rozwoju. Folia stretch z recyklingu jest zazwyczaj produkowana z surowcowych pochodzących z recyklingu innych folii stretch. Proces recyklingu pozwala na ponowne wykorzystanie tych materiałów, zmniejszając ilość odpadów i zużycie surowców wtórnych. W ten sposób przyczynia się do obniżenia wpływu na środowisko (obniżenie śladu węglowego).