Co to są regranulaty PCR

Regranulaty PCR (Post-Consumer Recycled) są innowacyjnym rozwiązaniem, które wprowadza zrównoważone praktyki w procesie produkcji folii stretch. W niniejszym artykule przyjrzymy się, czym są regranulaty, jak są produkowane i jakie korzyści niosą dla środowiska naturalnego.

Materiały PCR pochodzą z recyklingu odpadów post-konsumenckich. Proces produkcji materiału PCR polega na zbieraniu, sortowaniu, myciu i przetwarzaniu odpadów, w celu uzyskania surowca gotowego do ponownego wykorzystania. Pierwszym krokiem w produkcji regranulatu PCR jest odpowiednie sortowanie frakcji odpadowych pochodzących z przemysłu jak i gospodarstw domowych. Ten proces ma na celu odseparowanie wartościowych tworzyw sztucznych, które posłużą do wyprodukowania regranulatu. Następnie przeprowadzany jest etap mycia, w którym odpady są dokładnie czyszczone, niwelując wszelkie zanieczyszczenia i niepożądane substancje. Po dokładnym czyszczeniu, wyselekcjonowane odpady są poddawane regranulacji. W tym procesie tworzy się nowy granulat, który ma zbliżone parametry do pierwotnego surowca, powstałego z materiałów kopalnych.

Materiał PCR gotowy do produkcji folii stretch.

Regranulat PCR w finalnej formie.

Regranulat PCR mają podobne właściwości fizyczne, chemiczne i mechaniczne w stosunku do granulatu LLD-PE, co czyni je efektywnym środkiem do produkcji ekologicznej folii.

 

Recykling, środowisko oraz regranulaty

Wykorzystanie regranulatów PCR w produkcji folii stretch niesie wiele korzyści. Po pierwsze, pozwala zmniejszyć zużycie surowców pochodzących z źródeł nieodnawialnych. Po drugie, redukuje ilość odpadów plastikowych, które trafiają na składowiska lub są wypuszczane do środowiska naturalnego. Poprzez świadomy recykling i ponowne wykorzystanie regranulatów PCR, ogranicza się zużywanie ropy naftowej i gazu ziemnego, które stanowią podstawowy budulec tworzyw sztucznych. To z kolei przyczynia się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Wg. dostępnych badań MLC wykonanych przez Sphera, zastosowanie regranulatów PCR, obniża redukcję CO2 nawet o 46%.

Infografika - produkcja folii PCR.

Cykl powstania folii stretch opartej na regranulatach PCR.

 

Właściwości ekologicznej folii stretch

Zastosowanie wysokiej jakości regranulatów LLD-PE (polietylenu o niskiej gęstości linowej) w produkcji folii stretch ma wiele korzyści, zarówno z punktu widzenia efektywności wykorzystania surowców, jak i ochrony środowiska.  Wyselekcjonowane i o wysokiej czystości regranulaty LLD-PE mogą zastępować granulaty pierwotne bez utraty właściwości finalnego produktu, który w dalszym ciągu podlega pełnemu recyklingowi. Warto również wspomnieć, że wyłącznie wysoko wyselekcjonowane granulaty PCR są porównywalne jakościowo z pierwotnym surowcem. Mają podobne właściwości fizyczne i chemiczne. Tym samym oznacza to, że  folia Recowrap PCR jest równie trwała i wytrzymała jak tradycyjne folie stretch naszej produkcji. Regranulaty PCR mają więc ogromny potencjał w przemyśle produkcji folii stretch. Dają możliwość tworzenia bardziej zrównoważonych i ekologicznych produktów, jednocześnie przyczyniając się do ograniczenia odpadów plastikowych i zużycia surowców pierwotnych.

Działając zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, granulaty PCR stanowią innowacyjne rozwiązanie, które przyczynia się do redukcji negatywnego wpływu na środowisko, jednocześnie umożliwiając produkcję trwałych i wytrzymałych folii stretch. Podsumowując, zastosowanie wysokiej jakości regranulatów LLD-PE w produkcji folii stretch opartej na technologii PCR przynosi liczne korzyści, takie jak zmniejszenie zużycia granulatów pierwotnych, utrzymanie właściwości folii stretch,  redukowanie negatywnego wpływu na środowisko i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Tym samym zachęcamy do sortowania odpadów w celu ponownego wykorzystania ich w późniejszej produkcji (tzw. obieg zamknięty).

 

Nowa ekologiczna folia stretch w naszej ofercie

Szare folie stretch wyprodukowane z granulatu PCR.

Folia stretch Recowrap™ występuje zarówno w wersji ręcznej jak i maszynowej.

Mamy ogromną przyjemność przedstawić Państwu najnowszy produkt, który właśnie dołączył do naszego szerokiego asortymentu – folię stretch Recowrap™ PCR! Ta innowacyjna folia stretch to kolejny krok w naszej misji wspierania ochrony środowiska i promowania zrównoważonego rozwoju. Co sprawia, że folia stretch Recowrap™ PCR wyróżnia się na tle innych rozwiązań na rynku? Przede wszystkim została ona wyprodukowana w oparciu o najnowsze technologie, wykorzystując w znacznym stopniu surowce pochodzące z recyklingu. To oznacza, że produkt ten ma mniejszy wpływ na naszą planetę, redukując ilość odpadów i zużycie surowców. Wysoka jakość i wytrzymałość folii Stretch Recowrap™ sprawiają, że jest ona idealnym rozwiązaniem do pakowania różnorodnych produktów. Bez względu na to, czy potrzebują Państwo zabezpieczyć palety z produktami medycznymi czy przemysłowymi, nasza folia z łatwością dopasuje się do różnych kształtów i rozmiarów, zapewniając ochronę i stabilność podczas transportu.

Recowrap™ to folia stretch z recyklingu.

Korzystając z folii stretch Recowrap™, nie tylko dbają Państwo o swoje interesy, ale także aktywnie wspierają ideę zrównoważonego rozwoju. Dzięki zastosowaniu surowców pochodzących z recyklingu, redukujemy ilość odpadów plastikowych, przyczyniając się do zmniejszenia obciążenia dla środowiska naturalnego. Zapraszamy do skorzystania z naszej nowej oferty i dołączenia do grona świadomych przedsiębiorstw, które inwestują w produkty przyjazne dla środowiska. Wybierając folię Stretch Recowrap™ pokazujecie Państwo, że troska o naszą planetę może i powinna iść w parze z doskonałą jakością i funkcjonalnością.