Streczowanie – czyli jak owijać folią stretch?

Owijanie ręczną folią stretch to nic trudnego. Warto jednak zacząć ten proces od odpowiednich kroków, aby towar był owinięty należycie, a ilość odpadów zredukowana do minimum. Zastosowanie się do tej krótkiej instrukcji daje pewność na odpowiednio zabezpieczony towar. Zanim zaczniesz owijać folią, sprawdź czy ładunek na palecie jest ułożony równo (ściany kartonów są w jednej linii) a inne elementy nie wystają poza obwód palety. Warto zaopatrzyć się w dyspensery, które ułatwią proces owijania.

Zaczynamy owijanie palety folią stretch!

Owijanie folią stretch zaczynamy od przywiązania folii stretch do podstawy palety. Dzięki temu materiał będzie mieć odpowiedni zaczep, przyleganie oraz naprężenie w dalszym procesie zabezpieczania ładunku.

Owijanie folią - początek

Owijanie rozpoczynamy od zawiązania folii u podstawy palety.

Towar zaczynamy owijać od podstawy ładunku, uważając na to, by to wewnętrzna warstwa folii miała styk z owijanym towarem. Należy wykonywać płynny ruch folią tak, aby owinąć podstawę palety z ładunkiem. Przy zabezpieczaniu ładunku należy napinać folię by czuć jej opór. Całą paletę należy owinąć kilkukrotnie, w zależności od ciężaru ładunku i preferencji użytkownika.

Owijanie folią stretch - podstawy.

Podstawę ładunku należy właściwie owinąć folią stretch. Folie należy rozprowadzać z należytym naciągiem.

Powierzchnię górną palety owijamy krzyżowo (po przekątnej) bądź stosując stosowny kaptur lub membranę. 

Górną warstwę palety owijamy krzyżowo - po przekątnej.

Górną warstwę palety owijamy krzyżowo – po przekątnej.

Proces owijania nie jest skomplikowany, jednak zachowując nasze sugestie możesz być pewny, że towar będzie właściwie zabezpieczony i gotowy do dalszego transportu lub magazynowania. Zobacz poniższy film, gdzie widać w praktyce jak powinno się owijać paletę folię ręczną.