Rozciągliwa polietylenowa folia stretch – folia standard

Powszechnie stosowana folia stretch, którą produkuje fabryka folii Efekt Plus metodą cast, tj. wylewu szczelinowego, powstaje z niskiej gęstości polietylenu. W skrócie, z języka angielskiego określa się go jako LLDPE. Fabryka folii firmy Efekt Plus poszczycić się może produkcją wysokiej jakości folii stretch, która jest wynikiem wykorzystania najnowszych technologii, nowoczesnych linii produkcyjnych, a także wysokim normom zastosowanego surowca.

Do produkcji standardowej folii stretch w wersji ręcznej i maszynowej, stosowany jest wysokiej jakości surowiec. Dzięki odpowiednio dobranym surowcom i nowoczesnej technologii istnieje możliwość produkcji folii o coraz większej liczbie warstw, a co za tym idzie, folia ta staje się ona produktem o znacznie wyższej

Od czego zależy rozciągliwość folii stretch w wersji standardowej? Uwarunkowane jest to jej grubością, a także sposobem nawijania. Do wyboru dla użytkownika finalnego pozostaje owijanie ręczne lub maszynowe.

Kolory folii standard dostępne w Zakładzie Produkcji Folii Efekt Plus

Fabryka folii firmy Efekt Plus produkuje 3 rodzaje folii tj: folia stretch ręczna, folia stretch maszynowa oraz jumbo. Każda z nich dostępna jest w jakości standard (dostępne są także w jakości power, super power oraz ultra power). Folia STANDARD dostępna jest jako transparentna, jednak producent posiada również w swojej ofercie folie w kolorze również czarnym, białym oraz niebieskim. Producent zastrzega sobie, że folie STANDARD w kolorze (czarnym, niebieskim, białym) dostępne są wyłącznie w szerokości 500mm i rozciągliwości 120%-150%.

Standardowa folia stretch ręczna nawijana jest na innego rodzaju rolki niż dzieje się to w przypadku folii maszynowej lub jumbo. Pierwszy z wymienionych typów folii stretch nawija się na rolki o szerokości 470mm i 520mm ze średnicą wewnętrzną 51mm. Do folii maszynowej oraz jumbo stosuje się 410-510mm o średnicy 76mm.