folia do owijania siana

Sianokiszonka to rodzaj paszy, który jest niezwykle wartościowy dla bydła. Posiada ona wysoką wartość odżywczą, która w pozytywny sposób wpływa na kondycję bydła, a także na pozyskiwane mleko. Poza zaletami odżywczymi jest to również tani i ekologiczny sposób na dostarczenie zwierzętom pożywienia. Aby przygotować sianokiszonkę, niezbędna jest folia do owijania siana. Jest to specjalny rodzaj folii stretch, który jest odpowiednio wytrzymały i odporny na przebicia – np. przez źdźbła trawy czy gałązki. Owinięte odpowiednią folią siano ulega beztlenowej fermentacji, która sprawia, że w paszy pojawiają się wartościowe składniki odżywcze.

Jaka powinna być folia do owijania siana?

Folia rolnicza przeznaczona do przygotowania sianokiszonki powinna spełniać kilka warunków, dzięki którym cały proces przebiegnie bez komplikacji. Podstawowym wymaganiem jest wytrzymałość jaką powinna posiadać folia do siana. Folia rolnicza musi być odporna na uszkodzenia przy owijaniu siana oraz na przebicia, które mogą generować źdźbła trawy czy słoma. Jest to warunek niezbędny, który sprawia, że owinięcie siana jest możliwe bez zbędnej utraty czasu. Ponadto istotne jest, by folia do siana chroniła przed promieniami UV oraz posiadała odpowiednią kleistość.

Folia do owijania siana AgroWrap

Zakład Produkcji Folii Efekt-Plus to renomowany, polski producent folii stretch, który w swojej ofercie posiada profesjonalną folię do owijania siana. Folia do sianokiszonki AgroWrap charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, 12 miesięczną ochroną przed promieniowaniem UV oraz 7 warstwową strukturą. Oferowana przez nas folia rolnicza występuje w dwóch wariantach:

  • Szer. 500mm, dł. 1800m, grubość 25 mic;

  • Szer. 750mm, dł. 1500m, grubość 25 mic.

Obydwa dostępne rodzaje folii stretch występują w kolorach białym i zielonym. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do działu kontakt, za pośrednictwem którego można zadać pytanie lub złożyć zamówienie!