Niezależnie od kierunku prowadzonej działalności, każde przedsiębiorstwo dąży przede wszystkim do minimalizowania strat. Zniszczenia, którym towar może ulec, najczęściej występują podczas transportu. Z tego względu warto zadbać o jego dokładne zabezpieczenie – zarówno przed uszkodzeniem, jak i innymi niesprzyjającymi warunkami.

Jednym z najlepszych rozwiązań okazuje się folia do owijania palet. Na naszej stronie znajdziesz najwyższej jakości folię, która poza atrakcyjną ceną, charakteryzuje się ogromną funkcjonalnością. Dzięki zastosowaniu folii do owinięcia każdej palety, zyskujesz pewność, że nawet podczas wyjątkowo niesprzyjających warunków przewozowych, Twój towar utrzyma stabilność.

Zalety folii do owijania palet

Odpowiednio dobrana folia do owijania palet to świetne zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, zadrapaniami, a nawet kurzem. Prezentowany produkt to także doskonała ochrona przed wilgocią i innymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, dlatego świetnie sprawdzi się w każdej gałęzi przemysłu.

Aby spełnić Twoje oczekiwania, postawiliśmy na szeroki wybór produktów. Możesz spośród nich wybierać opcje dogodne dla swoich potrzeb. Na naszej stronie możesz swobodnie zdecydować się na folie o najróżniejszym stopniu rozciągu w zależności od jej klasy (od 120% do 350%). Możesz również wybrać najodpowiedniejszy kolor z szerokiej palety barw. Kolorowa folia pomoże Ci sprawniej organizować wysyłki oraz zapewni najwyższe bezpieczeństwo.

Folia do owijania palet – zastosowanie

Nasza firma, stawia przede wszystkim na funkcjonalność. Z tego względu oferowana folia stretch nada się zarówno do ręcznego, jak i mechanicznego procesu paletyzacji. W pierwszym przypadku zalecamy korzystanie z folii stretch ręcznej, która lepiej sprawdzi się podczas pakowania małych bądź wyjątkowo długich towarów. Warto pamiętać, że wersja  węższa od standardowej folia ręcznej najczęściej określana jest mianem „mini rap” bądź „granaty” a jeszcze niekiedy „folią ciętą”.

Natomiast podczas paletyzacji mechanicznej, folia wykorzystywana jest przy maszynach owijających, czyli owijarkach automatycznych oraz półautomatycznych. Z tego względu w Efekt-Plus produkujemy również folie stretch jumbo z przeznaczeniem do dalszego konfekcjonowania na rolki maszynowe lub ręczne.

Oferowana przez nas folia do owijania palet dostępna jest w standardowych rozmiarach (szerokościach), które idealnie sprawdzą się w przypadku urządzeń owijających palety na czas transportu lub magazynowania. W naszej ofercie znajdziesz także różne grubości folii ( od 8 do 35 mikronów), które możesz swobodnie dopasować do swoich potrzeb.

Folia do owijania palet jest bardzo praktyczna, a także estetyczna. Ładunek jest zabezpieczony przed uszkodzeniami i przesuwaniem, folia dobrze wygląda i chroni opakowane przedmioty w każdych warunkach. Folie zawierają także na swojej powłoce np. klej, który dodatkowo wzmacnia i utrwala opakowanie,. Folie stretch są ekonomiczne, pozwalają na szybkie przygotowanie pakunku, jak i na zmniejszenie kosztów pakowania.

Wytrzymała folia stretch

Jeśli szukasz najwyższej jakości folii do owijania palet, to zapoznaj się z ofertą Zakładu Produkcji Folii Efekt-Plus! Oferujemy folię ręczną, maszynową, MINI RAP, Jumbo oraz folię z zakładkami. Zachęcamy do kontatku w celu zamówienia folii stretch lub uzyskania dodatkowych informacji.

Potrzebujesz pomocy w doborze folii stretch lub masz inne pytania? Zapraszamy do wypełnienia formularza.