W dzisiejszym dynamicznym i globalnym przemyśle spożywczym, zachowanie jakości i świeżości produktów od momentu produkcji do dostarczenia do konsumenta jest kluczowe dla satysfakcji klientów oraz minimalizacji strat i marnotrawstwa żywności. Jednym z niezastąpionych narzędzi, które znalazło szerokie zastosowanie w tym kontekście, jest folia stretch. Ten elastyczny i trwały materiał zdobywa coraz większą popularność wśród producentów, dystrybutorów oraz detalistów, ponieważ oferuje szereg korzyści w zakresie przedłużania trwałości produktów oraz ograniczania ilości żywności wyrzucanej na śmietnik.

Folia stretch spożywcza na desce z owocami

Spożywcza folia stretch

Folia Foodsafe+ przystosowana jest do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Dostępna zarówno jako folia ręczna stretch, folia maszynowa oraz folia jumbo, może zostać dostosowana do zabezpieczania produktów spożywczych prosto z lodówki (lub do przemysłowej paletyzacji podczas produkowania żywności.

Foodsafe+ może zostać wyprodukowany wraz z uszlachetnieniem Frozen™, co pozwoli na zastosowanie jej w chłodniach oraz w przypadku głębokiego mrożenia.

 

Dłuższa trwałość produktów spożywczych

Folia stretch spożywcza odgrywa kluczową rolę w przedłużaniu okresu przydatności do spożycia (ang. „shelf life„) produktów spożywczych. Dzięki swojej zdolności do dokładnego owinięcia i przylegania do różnych kształtów i rozmiarów opakowań, folia stretch tworzy barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak powietrze, wilgoć  i zanieczyszczenia. To zabezpieczenie minimalizuje ryzyko utleniania, zmiany smaku, zapachu czy konsystencji produktów, co przekłada się na dłuższą trwałość oraz zachowanie wysokiej jakości żywności. Na przykład, świeże owoce i warzywa często są owijane folią stretch na paletach, co pomaga utrzymać ich świeżość podczas transportu i przechowywania.

 

Minimalizacja marnotrawstwa jedzenia

Jednym z najważniejszych wyzwań w przemyśle spożywczym jest minimalizacja marnotrawstwa żywności. Miliony ton żywności trafia na śmietnik na całym świecie, a jednym z głównych powodów jest nieodpowiednie opakowanie, które prowadzi do psucia się produktów. Tutaj wchodzi w grę folia stretch. Poprzez odpowiednie opakowanie produktów w folię stretch, producenci i dystrybutorzy mogą znacznie zmniejszyć ryzyko uszkodzenia, kontaminacji czy utraty jakości produktów podczas transportu i przechowywania.

 

Zalety ekonomiczne i ekologiczne folii spożywczej

Użycie folii stretch w przemyśle spożywczym ma także pozytywny wpływ ekonomiczny i ekologiczny. Dłuższa trwałość produktów oznacza, że mniej produktów trafia na straty, co przekłada się na niższe koszty produkcji oraz większe zyski. Ponadto, minimalizacja marnotrawstwa przyczynia się do zmniejszenia wpływu przemysłu spożywczego na środowisko.

Folia stretch odgrywa kluczową rolę w przemyśle spożywczym poprzez przedłużanie trwałości produktów i minimalizację marnotrawstwa żywności. Jej zdolność do tworzenia ochronnej bariery oraz precyzyjnego przylegania do opakowań sprawia, że produktom spożywczym udaje się zachować świeżość i jakość dłużej. W rezultacie, producenci mogą zwiększyć zadowolenie klientów, obniżyć koszty i przyczynić się do ograniczenia marnotrawstwa żywności, co stanowi korzyść zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną.

Folia do mięsa kebabowego

Folia Stretch dedykowana do owijania mięsa kebabowego to niezastąpiony partner w przechowywaniu i zabezpieczaniu świeżości oraz aromatu. Ta wysokiej jakości folia została stworzona specjalnie z myślą o potrzebach gastronomii, której priorytetem jest utrzymanie doskonałej jakości produktu, niezależnie od czasu przechowywania.

Dzięki swojej elastyczności, folia stretch doskonale przylega do kształtu mięsa kebabowego, tworząc szczelną barierę ochronną przed działaniem powietrza i wilgoci. To sprawia, że mięso zachowuje swoją soczystość, smak i aromat przez dłuższy czas. Dodatkowo, folia jest wyjątkowo wytrzymała, co pozwala na pewne i stabilne owijanie mięsa, zapewniając optymalną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Nasz produkt jest nie tylko praktyczny, ale także higieniczny. Folia stretch do mięsa kebabowego jest łatwa w użyciu, umożliwiając szybkie owinięcie porcji mięsa bez konieczności używania dodatkowych narzędzi czy kleju. To idealne rozwiązanie dla producentów mięsa kebabowego, profesjonalnych lokali gastronomicznych, food trucków czy osób przygotowujących kebaby w domu, które chcą zapewnić swoim klientom lub gościom najlepszą jakość serwowanego mięsa.