Transparentna folia stretch ma swoją alternatywę w postaci kolorowej folii rozciągliwej. Wśród kolorów oferowanych przez Zakład Produkcji Folii „Efekt Plus” Sp. z o.o. Wymienić można – niebieską folię stretch, białą folię stretch oraz czarną. To właśnie czarna folia stretch będzie omawianym w tym tekście zagadnieniem.

Wysoka jakość folii stretch producenta „Efekt Plus” wiąże się bezpośrednio z szeregiem testów laboratoryjnych, którym poddawane są ich produkty. Jakość czarnej folii i jej niezawodność w transporcie bada się przykładowo w teście stabilności ładunku i pamięci folii.

Przeznaczenie folii stretch w kolorze czarnym

Niejednokrotnie systemy pakowania folią stretch wykorzystują do procesu pakowania czarną folię stretch. Dlaczego wykorzystuje się w celach transportowych lub magazynowych folię stretch inną niż transparentna? Folia stretch w kolorze czarnym świetnie sprawdza się w przypadku owijania przesyłek, do których wgląd powinien być zabezpieczony. Co więcej towary z możliwością uszkodzenia przez promienie słoneczne idealnie chronione są taką kolorową folią stretch.

Ceny producenta

 

Porównanie etapów produkcyjnych transparentnej i czarnej folii stretch jasno uwydatnia, że w związku z wykorzystaniem dużej ilości barwnika, czarna folia stretch będzie nieco droższa. Gwarantowany rozciąg folii w kolorze to od 120% do 150%, z kolei jej grubość waha się pomiędzy 17 a 30 mikronami.

Przedstawiciele handlowi firmy „Efekt Plus” z chęcią udzielą szerszych informacji o poruszonych tu zagadnieniach.