Zakład Produkcji Folii „Efekt Plus” uruchomił w swoim oddziale w Rogoźnicy nową, 3-metrową linię technologiczną do produkcji folii stretch. Moce produkcyjne nowej linii wynoszą 20 tys. ton rocznie, co w połączeniu z wydajnością dotychczas istniejących linii pozwoli na wyprodukowanie do 80 tys. ton folii stretch rocznie.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań techniczno-recepturowych, folia wyprodukowana na nowej linii będzie wyróżniała się cennymi właściwościami – minimalna grubość wynosić będzie 8 µm, szerokość – od 250 mm do 1500 mm, zaś gwarantowany rozciąg – od 150 do 300 proc. Ponadto folia produkowana na nowej linii charakteryzować się będzie wysoką odpornością na przebicia.

W rogoźnickich zakładach proces pakowania folii (w tym również pakowanie foli w kartony) jest w pełni zautomatyzowany. Pozwala to uzyskać maksymalne zabezpieczenie folii i zapobiega uszkodzeniom mechanicznym.

Zakład Produkcji Folii „Efekt Plus” Sp. z o.o. to jeden z czołowych producentów folii stretch metodą wylewu cast w Europie. Produkcją folii stretch firma zajmuje się od 2006 roku, a w jej ofercie znajduje się folia stretch: ręczna, maszynowa i jumbo, o różnych grubościach, kolorach i szerokościach. Fabryki firmy znajdują się w Rzeszowie oraz w Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis Rogoźnica.