Firma Efekt Plus z przyjemnością informuje, że w dniu 07-09-2015 roku została uruchomiona w zakładzie w Rogoźnicy – 6 metrowa linia technologiczna do produkcji folii stretch.  Jest to pierwsza tak duża instalacja na świecie. Wydajność nowej linii to 4,5 tony na godzinę, co sprawia że wielkość produkcji folii wzrośnie o 40 000 ton rocznie, a łączna moc produkcyjna osiągnie poziom 120  000 ton rocznie. Dzięki tej inwestycji zdolności produkcyjne firmy wzrosną o 50%. Wynik ten potwierdza że „Efekt Plus” jest największym producentem folii stretch w Polsce i jednym z czołowych na świecie.  Warto również podkreślić, pakowanie folii przebiega automatycznie co gwarantuje jej dokładne zabezpieczenie w procesie transportu i magazynowania.

Wykorzystując bogate doświadczenie w produkcji folii stretch oraz innowacyjną technologię dotychczas niedostępną na rynku europejskim, firma stworzyła produkt, który osiągnął doskonałe wyniki parametrów jakościowo-wytrzymałościowych.

W najbliższym czasie „Efekt Plus” planuje kolejne inwestycje, głównie w sprzęt laboratoryjny oraz prowadzenie nowych prac badawczych w celu udoskonalenia już istniejących produktów. Poprzez, nieustany rozwój firmy i wdrażanie coraz to nowszych innowacyjnych rozwiązań w branży folii, „Efekt Plus” pragnie być rozpoznawalny jako LIDER INNOWACJI W DZIEDZINIE FOLII zarówno w kraju jak i na rynku europejskim.