Uniwersalna folia stretch

Ze względu na dość duże upowszechnienie produktu, jakim jest folia stretch, można śmiało stwierdzić że jest to produkt o uniwersalnym zastosowaniu. Podstawowym zastosowaniem uniwersalnej folii stretch jest zabezpieczenie różnego rodzaju paczek, ładunków paletowych (palety z kostką brukową, kartony, butelki lub inne produkty transportowane na paletach). Uniwersalna folia stretch doskonale chroni towary przed wilgocią, zabrudzeniami (smar, kurz) oraz uszkodzeniami mechanicznymi które często zdarzają się podczas transportu towaru.

Folia stretch wykorzystywana jest przez firmy logistyczne, zakłady produkcyjne oraz małe, średnie i duże firmy posiadające powierzchnie magazynowe. Uniwersalna folia stosowana jest także w warunkach domowych, ogrodach – zabezpieczenie roślin przed mrozami lub tworzenie mini szklarni. Najdziwniejszym chyba z zastosowań jest wykorzystanie folii stretch w salonach kosmetycznych gdzie stosowana jest do odchudzania (przyspieszenie potliwości). Zastosowanie folii stretch determinuje wybór jej rozmiaru (szerokości, grubości) oraz koloru. W gospodarstwach domowych lub małych firmach, najczęściej używana jest folia stretch ręczna w wersji standard, która dzięki swoim właściwością (niewielka waga, mały rozmiar) doskonale nadaje w tych miejscach.

Od czego zależy jakość folii stretch?

Jakość folii stretch uwarunkowana jest przede wszystkim od zastosowanego granulatu, oraz maszyny do produkcji folii. Aby mówić o jakości folii stretch, warto wspomnieć że musi ona spełniać odpowiednie normy. Dla uzyskania jak najlepszej jakości oraz spełnienia norm stawianym przez firmy logistyczne, folia poddawana jest licznym testom dynamicznym przy użyciu zawansowanego sprzętu laboratoryjnego. W ten sposób można sprawdzić właściwości takie jak: rozciąg folii, odporność na przebicie oraz przyleganie do ładunku. Dzięki takim testom folii stretch, mamy pewność co do jakości produktu, który sprawdza się w procesie masowego pakowania oraz transporcie ładunków. Jednak by w pełni wykorzystać możliwości wysokiej jakości folii stretch, warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt do zabezpieczania towaru.

Uniwersalna folia od producenta folii stretch Efekt Plus

Firma Efekt Plus, jako producent folii stretch posiada takie produkty jak: folia stretch ręcznafolia stretch maszynowa, folia stretch jumbo. Każdy z nich, w zależności od potrzeb odbiorcy, może być zastosowany w sposób niemalże uniwersalny. Jakość folii stretch od producenta folii Efekt Plus zależeć będzie od wybranej grupy jakościowej (standard, power, super power i ultra) wspomnianych rodzajów folii.