Niezawodna, wytrzymała folia stretch ma tak szerokie zastosowanie i jest tak powszechnie znana i kupowana na ogromną skalę, że śmiało można powiedzieć, że jest uniwersalna. Jej podstawowym zastosowaniem jest zabezpieczanie wszelkiego rodzaju produktów, paczek, towarów na paletach przed rozsypaniem, zalaniem, i innymi uszkodzeniami.

Uniwersalna folia stretch – uniwersalne zastosowanie

Uniwersalna folia może być stosowana do owijania tak ciężkich i dużych gabarytowo ładunków, jak np. palety z kostką brukową, kartony, butelki, ale świetnie się sprawdza też przy drobnych produktach papierniczych, farmaceutycznych czy kosmetycznych. Folia do owijania ma tak szerokie zastosowanie ponieważ doskonale chroni przed zabrudzeniami takimi jak smar, kurz, czy błoto, ale też przed wilgocią (dzięki swoim właściwościom wodoodpornym) oraz uszkodzeniami mechanicznymi tak często zdarzającymi się podczas transportu towarów.

Rozciągliwa folia stretch wykorzystywana jest przez przeróżne firmy zajmujące się transportem towarów, zakłady produkcyjne, czy też jakiekolwiek firmy z powierzchnią magazynową. Uniwersalna folia stretch znajdzie swoje zastosowanie także w domach, ogrodach (zabezpieczając roślin przed mrozem) oraz gastronomii i kosmetyce. Wszechstronne zastosowanie folii do owijania może być sprecyzowane przez dobranie konkretnego rodzaju.

Hand stretch film

Zalety uniwesalnej folii stretch

Folie do paczek różnią się szerokością, grubością, kolorem i stopniem elastyczności oraz wytrzymałości. Najbardziej uniwersalna folia charakteryzuje się lekkością, łatwością i poręcznością w obsłudze, wytrzymałością na rozdarcia i ogólną wygodą w użyciu. Folia do paczek używana jest bardzo często, bo doskonale unieruchamia owijany w nią towar, wypełnia wszelkie powstałe szczeliny i zabezpiecza przed otarciami i czynnikami zewnętrznymi. Dzięki jej niskiej cenie i dużej wytrzymałości jest chyba najbardziej popularnym materiałem zarówno do małych przesyłek, jak i dużych, przemysłowych palet. Wytrzymała folia stretch sprzedawana w rolkach może być używana w maszynach owijających w magazynach, a jej mniejsze rozmiary w domu. Bez względu na to do czego i gdzie planujemy ją wykorzystać, rozciągliwa folia stretch na pewno nas nie zawiedzie.