Zautomatyzowany proces pakowania folii stretch

Folia stretch maszynowa będąca w ofercie ZPF Efekt Plus idealnie nadaje się do wykorzystania w systemach pakowania maszynowego. Dodatkowo producent folii stretch Efekt Plus zabezpiecza odpowiednio folię w transporcie, poprzez m.in. zapakowanie jej w karton. Taki zabieg umożliwia ochronę folii przed uszkodzeniami mechanicznymi. Gwarantuje to uniknięcie ewentualnych problemów w późniejszym użytkowaniu folii, spowodowanymi np. wgnieceniami folii i związanymi z tymi przestojami produkcyjnymi/logistycznymi. Proces pakowania stretch w opakowania kartonowe odbywa się w Efekt Plus automatycznie, co gwarantuje, iż folia nie ulega uszkodzeniom, a dzięki temu potencjalny odbiorca otrzymuje produkt nadający się w jak największym stopniu do wykorzystania.

Maszyny pakujące produkty w folię stretch

Folia stretch do pakowania z uwagi na swoją cenę jednostkową oraz możliwość jej wykorzystania nadal stanowi najczęściej wybieraną formę zabezpieczania towarów. Doceniana jest zarówno na polskim jak i światowym rynku opakowaniowym. Ze względu na walory zarówno wytrzymałościowe jak i pod względem ekonomicznego wykorzystania, znacząco wzrosło również zapotrzebowanie na zautomatyzowanie procesu pakowania z wykorzystaniem właśnie folii stretch. Stąd też pojawienie się różnego typu maszyn pakujących (określanych też jako: owijarki, maszyny owijające, maszyny do pakowania folią stretch, roboty paletyzujące, paletyzery). Wśród nich występują np.:

– owijarki talerzowe,
– owijarki ramieniowe,
– owijarki pierścieniowe
– owijarki do paczek,
– zautomatyzowane linie/systemy pakujące.

Najczęściej spotykanymi owijarkami – są owijarki talerzowe. Są one w stanie zapakować około 35 palet /h. Z kolei owijarki ramieniowe mogą zabezpieczyć do 60 palet/h, a owijarki pierścieniowe nawet do 120 palet/h. Dobór odpowiedniej jakościowo i wytrzymałościowo folii stretch do owijarki ma ogromne znaczenie i wpływa na prawidłowy przebieg procesu pakowania oraz późniejszą stabilizację ładunku. Zautomatyzowane systemy pakowania folią stretch są najbardziej zaawansowaną z powyższych opcji i wymagają najmniejszej ingerencji człowieka w cały proces owijania.