Folia stretch w rolkach do pakowania

Niezależnie od kierunku prowadzonej działalności, każde przedsiębiorstwo dąży przede wszystkim do minimalizowania strat. Zniszczenia, którym towar może ulec, najczęściej występują podczas transportu. Z tego względu warto zadbać o jego dokładne zabezpieczenie – zarówno przed uszkodzeniem, jak i innymi niesprzyjającymi warunkami.

Jednym z najlepszych rozwiązań okazuje się folia do owijania palet. Na naszej stronie znajdziesz najwyższej jakości folię, która poza atrakcyjną ceną, charakteryzuje się ogromną funkcjonalnością. Dzięki zastosowaniu folii do owinięcia każdej palety, zyskujesz pewność, że nawet podczas wyjątkowo niesprzyjających warunków przewozowych, Twój towar utrzyma stabilność.

Odpowiednio dobrana folia do owijania palet to świetne zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, zadrapaniami, a nawet kurzem. Prezentowany produkt to także doskonała ochrona przed wilgocią i innymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, dlatego świetnie sprawdzi się w każdej gałęzi przemysłu.

Aby spełnić Twoje oczekiwania, postawiliśmy na szeroki wybór produktów. Możesz spośród nich wybierać opcje dogodne dla swoich potrzeb. Na naszej stronie możesz swobodnie zdecydować się na folie o najróżniejszym stopniu rozciągania w zależności od jej klasy (od 120% do 350%). Możesz również wybrać najodpowiedniejszy kolor z szerokiej palety barw. Kolorowa folia pomoże Ci sprawniej organizować wysyłki oraz zapewni najwyższe bezpieczeństwo.

Folia do owijarki i ręczna

Opisywana tu wytrzymała folia stretch stosowana jest w procesie paletyzacji. Ta wykonywana może być w sposób ręczny lub mechaniczny. W pierwszym przypadku poleca się wykorzystanie bardziej skutecznej w takich sytuacjach folii stretch ręcznej. Mniejsze rolki są bardziej poręczne i przydatne do owijania niewielkich towarów, a także przedmiotów dość długich. Folie ręczne węższe niż standardowe określa się często jako „minirapy” lub „granaty”.

Drugi przykład to wykorzystanie folii stretch specjalistycznych maszynach owijających (owijarkach automatycznych lub półautomatycznych). W tym celu nasza firma produkuje folię stretch jumbo z przeznaczeniem do dalszego konfekcjonowania na rolki maszynowe. Urządzenia owijające palety na czas transportu lub magazynowania dopuszczają użycie standardowych rozmiarów (szerokości) folii i taki też produkt dostępny jest w Efekt Plus. Co więcej, potencjalni odbiorcy mogą liczyć na różnego typu grubości folii stretch do owijarki palet – 8-10, 12, 15, 17-23, 30-35 mikronów, wszystko w zależności od zapotrzebowania. Rodzaj folii do pakowania zależy od typu wykorzystywanego urządzenia owijającego oraz rodzaju ładunku. Zakład Produkcji Folii jest w stanie odpowiednio dopasować ofertę do potrzeb Klienta. W celu poznania szczegółów, zachęcamy do kontaktu z Działem Handlowym.

Folia do owijania palet – zastosowanie

Nasza firma, stawia przede wszystkim na funkcjonalność. Z tego względu oferowana folia stretch nada się zarówno do ręcznego, jak i mechanicznego procesu paletyzacji. W pierwszym przypadku zalecamy korzystanie z folii stretch ręcznej, która lepiej sprawdzi się podczas pakowania małych bądź wyjątkowo długich towarów. Warto pamiętać, że wersja  węższa od standardowej folia ręcznej najczęściej określana jest mianem „mini rap” bądź „granaty” a jeszcze niekiedy „folią ciętą”.

Natomiast podczas paletyzacji mechanicznej, folia wykorzystywana jest przy maszynach owijających, czyli owijarkach automatycznych oraz półautomatycznych. Z tego względu w Efekt-Plus produkujemy również folie stretch jumbo z przeznaczeniem do dalszego konfekcjonowania na rolki maszynowe lub ręczne.

Oferowana przez nas folia do owijania palet dostępna jest w standardowych rozmiarach (szerokościach), które idealnie sprawdzą się w przypadku urządzeń owijających palety na czas transportu lub magazynowania. W naszej ofercie znajdziesz także różne grubości folii ( od 8 do 35 mikronów), które możesz swobodnie dopasować do swoich potrzeb.