Produkcja folii

Produkcja folii odbywa się na zasadzie odpowiedniego przetwarzania LLDPE, liniowego polietylenu o niskiej gęstości, w nowoczesnych liniach produkcyjnych oraz przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Rodzaje folii dostępnych od producenta:

A. ręczna
B. maszynowa
C. jumbo

Technologia produkcji folii cast vs. blown

Folia stretch od producenta Efekt Plus wytwarzana jest w technologii cast (w odróżnieniu od metody rozdmuchowej blown). Jest ona bardzo skuteczna w przypadku akurat tego materiału – wykazuje się bardzo dużą wydajnością i nadaje folii idealne właściwości sprzyjające jej zastosowaniu do owijania palet czy paczek. W odróżnieniu od folii produkowanych w technologii rozdmuchowej, folia stretch będzie w testach i praktycznym zastosowaniu rozciągała się wzdłużnie, a jednocześnie traciła lekko na szerokości, kiedy w tym samym procesie folie blown pękną, przerwą się. Wydajność folii produkowanych w techniologii wylewanej cast wiąże się również bezpośrednio z jej korzystną dla ostatecznego odbiorcy ceną. Niższy koszt materiału pozwala na obwinięcie większej ilości towarów na paletach.

Najlepsza rozciągliwość gwarantowana przez producenta

Czołowy producent folii stretch w Polsce, Zakład Produkcji Folii Efekt Plus, gwarantuje maksymalny rozciąg folii odpowiedni dla podstawowego podziału wg grubości w mikronach oraz typu.

Przykładowo:
  • folie standard o grubości od 8 do 10 mikronów charakteryzują się gwarantowanym rozciągiem 120%;
  • folie standard produkowane w grubości od 12, przez 15, 17, 20, 23, 25, 30, aż po 150 mikronów posiadają rozciąg do 150%;
  • z kolei folie power od grubości 8 mic do 10 mic produkuje się w rozciągu 150%;
  • kolejną granicę ustanawiają folie power o grubości od 12 do 15 mic – ich rozciąg to 200%;
  • jeśli mowa o foliach power w rozciągu 250%, to ich grubość mieści się w granicach od 17 mic do 35 mic;
  • następny standard rozciągu folii określa się jako super power, który z grubości 15 mic rozciąga się do 250%;
  • folie o rozciągu super poqwer w grubości od 17 mic do 35 mic dają się rozciągać do 300%;
  • najlepsza jakość rozciągu folii to ultra, gdzie grubość 8 mic rozciąga się do 180%, 20 mic do 200%, 12 mic do 250%, 15 mic do 300%, 17 mic do 325%, a 23 mic aż do 350%!

Producent folii stretch

 

Jak widać po powyższych rozważaniach, jakość folii firmy Efekt Plus jest bardzo wysoka, o czym świadczyć może między innymi gwarancja dużego rozciągu. Producent zaprasza potencjalnych kontrahentów do kontaktu w kwestii uzgodnienia szczegółów współpracy (np. sprzedaży hurtowej).