Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo z rodzinnymi tradycjami którą skupia się na takich cechach jak: solidność, precyzja, fachowość oraz terminowość. Nasze działania ukierunkowane są przede wszystkim na rozwój spółki, jaką tworzymy już od 2006 roku kiedy to firma rozpoczęła produkcję folii stretch. Z upływem czasu, zachodzące zmiany na rynku gospodarczym oraz decyzje w zakresie inwestycji w nowoczesną technologię, pozwoliły na rozwój i zdobycie pozycji lidera w produkcji folii stretch w Europie.

2006

Uruchomienie linii do produkcji folii stretch metodą CAST

2009

Zwiększenie produkcji

Firma zakończyła realizację projektu polegającego na zakupie linii technologicznej do produkcji wielowarstwowej folii stretch, chillera i wyposażenia laboratorium ze środków Unii Europejskiej.

03.2011

Wprowadzenie kolorowej folii stretch do oferty

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. rozpoczął wytwarzanie folii kolorowej. Firma wprowadziła do swojej oferty folie stretch ręczną w kolorze czarnym i niebieskim

04.2011

Nowa linia produkcyjna

Zakończenie realizacji projektu polegającego na zakupie linii technologicznej do produkcji nanowarstwowej folii stretch metodą CAST. Wydajność nowej linii to 14 tyś ton rocznie. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

08.2011

Nowoczesne laboratorium B+R

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. w trosce o zachowanie najwyższej jakości produktowych wyrobów, zakupił nowoczesną maszynę wytrzymałościową, która wzbogaciła posiadane przez firmę laboratorium B+R

09.2011

Budowa nowego zakładu

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp z o.o. rozpoczął prace związane z budową nowego zakładu produkcji folii, którego lokalizacja będzie w Parku Naukowo –Technologicznym AEROPOLIS. Nowy budynek będzie pełnił funkcję administracyjno – produkcyjną o powierzchni 10 tys. m2.

04.2012

Folia stretch M50

Firma Efekt Plus jako pierwsza firma w Europie wprowadziła do sprzedaży folię stretch 50-warstwową o podwyższonych cechach użytkowych

10.2012

Kolejna linia produkcyjna i nowa folia stretch M7

W nowo powstałej hali produkcyjnej, odbył się pierwszy rozruch 4-metrowej linii technologicznej do produkcji folii stretch. Po uruchomieniu tego przedsięwzięcia moce produkcyjne firmy zwiększyły się do 30 tys. ton rocznie. Nowa linia produkcyjna będzie produkować folie mikrostretch M7.

02.2013

Wprowadzenie nowego produktu do oferty – folia spożywcza

Zakład Produkcji Folii „Efekt Plus” Sp. z o.o. informuje, że od lutego 2013 roku w swojej ofercie posiada folię stretch przeznaczoną do kontaktu z wszystkimi artykułami spożywczymi tj. mrożonki, produkty kwaśne, wilgotne, tłuste, mleczne, sypkie itp.

04.2013

Przeniesienie administracji i sprzedaży do Rogoźnicy

Firma postanowiła przenieść dział sprzedaży oraz działy księgowo-administracyjne do nowego oddziału firmy Efekt Plus, zlokalizowanego w Strefie Ekonomicznej Parku AEROPOLIS w Rogoźnicy

2014

Uruchomienie nowej 3-metrowej linii technologicznej do produkcji folii stretch.

Firma Efekt Plus w październiku uruchomiła nową linię technologiczną do produkcji folii stretch o wydajności 20 000 ton/rocznie. Dzięki nowej inwestycji moce produkcyjne firmy wzrosną do 80 tys. ton rocznie. Zakończyły się również prace budowlane w oddziale Rogoźnica mające na celu powiększenie zakładu.

2015

Uruchomienie linii technologicznej do produkcji folii stretch – MasterCast.

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. uruchomił pierwszą na świecie  6-metrową linię technologiczną do produkcji folii stretch. Wydajność nowej inwestycji to 4,5 tony na godzinę co sprawiło że moce produkcyjne wzrosły o 40 tys. ton rocznie, a łączna moc produkcyjna osiągnęła poziom 120 tys. ton rocznie.

2016

Rejestracja znaku towarowego „Zakład Produkcji Folii Efekt Plus”.

Firma Efekt Plus otrzymała Świadectwo Rejestracji Nr 014797419 wydane przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Tym samym logo Zakładu Produkcji Folii Efekt Plus Sp.z o.o. jest przedmiotem ochrony prawnej w 28 krajach Unii Europejskiej.

2017

Folia stretch z zakładkami (maszynowa i ręczna) – nowy produkt w ofercie.

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. wprowadził nowy produkt do swojej oferty jakim jest folia stretch z zakładkami. Nowy rodzaj folii jest alternatywą dla folii typu pre-stretch.

2019

Budowa nowego zakładu

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp z o.o. rozpoczął prace związane z budową nowego zakładu produkcji folii, którego lokalizacja będzie w Parku Naukowo –Technologicznym Rzeszów – Dworzysko. Nowy budynek będzie pełnił funkcję administracyjno – produkcyjną o powierzchni ok. 12 tys. m2.

2020

Folia do sianokiszonki – nowy produkt w ofercie.

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. wprowadził nowy produkt do swojej oferty jakim jest siedmiowarstwowa folia do sianokiszonki.

2021

Folia wstępnie rozciągnięta ECO-PERFORMANCE® – nowy innowacyjny produkt w ofercie.

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. poszerzył swoją ofertę o 13 warstwową folię pre-stretch. Folia produkowana jest bezpośrednio na nowej dedykowanej linii produkcyjnej. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

.