Folia stretch jest powszechnie używana przy zabezpieczeniu przesyłek, materiałów budowlanych oraz przedmiotów, które w trakcie przenoszenia i przewozu mogłyby ulegnąć uszkodzeniu. Znalazła zastosowanie w firmach kurierskich, w przemyśle spożywczym przy mrożeniu owoców i warzyw, przemyśle chemicznym, a także w przedsiębiorstwach, zajmujących się sprzedażą różnego rodzaju komponentów, zarówno tych delikatnych, jak również tych bardziej wymagających. Dowiedz się jakie są rodzaje i jakie ma właściwości folia stretch. Cena zależy od takich parametrów jak grubość, szerokość, rozciągliwość oraz materiał, z którego została zrobiona.

Rodzaje folii stretch

W większości krajów folię stretch dzieli się na ręczną, maszynową oraz jumbo. Wybór zależy od formy przeznaczenia folii i charakterystyki produktów. Folie jumbo przeznaczone są głównie do konfekcjonowania na mniejsze gabaryty rolek, z kolei folie maszynowe i ręczne używane są do zabezpieczania towarów. Folia maszynowa służy do użytkowania jej na różnego rodzaju automatach, maszynach owijających, a folie ręczne – jak sama nawa wskazuje są wykorzystywane do ręcznego użytkowania. Do folii tych, w celu ich łatwiejszego użytkowania wykorzystywane mogą być m. in. dyspensery lub uchwyty. Wstępne rozciągniecie folii stretch (tzw. pre-stretch folii) zależy od klasy jakościowej oraz grubości. Standardowa folia stretch posiada rozciąg gwarantowany 150%, a ultra nawet do 350%. Szerokość tulei wynosi od 260 do 520 mm, a samej folii – od 250 do nawet 20000 mm. Cięższy ładunek można zabezpieczyć wybierając folie grubsze, o wyższej klasie jakościowej lub owijając go kilkakrotnie.

Maszynowa folia stretch – cena jest ustalana indywidualnie przy uwzględnieniu klasy jakościowej oraz grubości, jak również ilości czy rodzaju płatności. Ten rodzaj folii wymaga użycia owijarek automatycznych. Pozwala na znaczne szybsze zabezpieczanie całych palet produktu przy znacznej oszczędności ilości materiału. Stosuje się ją głównie w przemyśle, budownictwie oraz w gospodarstwach rolnych. Folia stretch może być transparentna, czarna, biała, zielona lub niebieska.

Folia stretch jumbo z kolei służy do przewijania na mniejsze rolki, czyli konfekcjonowania. Podobnie jak maszynowa występuje w pięciu grupach jakościowych: standard, standard+, power, super power oraz ultra. Jako największy producent folii stretch w Europie oferujemy szerokie port folio produktów, w tym m.in. folie typu „High Slip”, które pozbawione są kleju na zewnętrznej warstwie i cechują się wysoką przejrzystością. Folie typu „frozen”, które wykorzystywane są w bardzo niskich temperaturach, przeznaczone są m. in. do przemysłu chłodniczego czy folie typu „UV”, gwarantujące wysoką odporność na bardzo wymagające zewnętrzne warunki atmosferyczne. W naszym asortymencie znajdują się również folie stretch antystatyczne, które nie przyciągają kurzu i pyłów, lub folie przeznaczone dla branży rolniczej – folie do sianokiszonki.

Nowością w wachlarzu produktów firmy jest folia pre-stretch – czyli folia wstępnie rozciągnięta, służąca do zabezpieczania mniej wymagających produktów, cechująca się wysoka oszczędnością w zużyciu, z uwagi na bardzo niskie jej grubości – folie 6, 7,8, 9 mikron.

Folia stretch – cena

Cena folii stretch uwzględnia przede wszystkim jej rodzaj, klasę jakościową oraz grubość. Wszystko zależy od preferencji klienta oraz specyfiki towaru, który wymaga zabezpieczenia. W przypadku dużych zakładów przemysłowych, gdzie ważny jest czas oraz oszczędność kosztów, firmy coraz częściej wybierają świadomie – tzn. wykorzystują folię o podwyższonych walorach mechanicznych, użytkowych, gdzie cena za kg jest nieznacznie wyższa, ale efektywność wykorzystania 1 kg folii jest dużo wyższa. Folia stretch – cena uwzględnia także rozciągliwość, kolor, szerokość standard oraz wagę. Sprawdź ofertę i wybierz najkorzystniejszą opcję dla Ciebie.

Którą folię stretch wybrać?

Wybór folii stretch powinien być uzależniony od tego, co będzie się zabezpieczać. W przypadku większych zakładów pracy, gdzie moce przerobowe są większe, a produkowane materiały mogą łatwo ulec uszkodzeniu warto wybrać maszynową folię stretch, o podwyższonych parametrach użytkowych. W przypadku mniejszych przedsiębiorstw, które nie posiadają maszyn owijających lub zużycie folii jest niewielkie (mała ilość towaru do zabezpieczenia) pracownik zabezpiecza towar ręcznymi foliami stretch. Ważny jest także dobór grubości, szerokości oraz koloru.