Czarna folia stretch lub inna folia kolorowa stretch np. biała (niebieska lub czarna), to alternatywa dla folii stretch transparent. Stosowana jest głównie do załadunków, gdzie towar ma być ukryty. Folia taka świetnie sprawdza się jako forma zabezpieczania towarów, które w szczególny sposób narażone są na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Folia kolorowa w ZPF Efekt Plus

Zakład Produkcji Folii „Efekt Plus” Sp. z o.o. oferuje folie kolorowe w asortymencie: jumbo, maszynowa i ręczna, w rozciągu gwarantowanym od 120% – 150%. Standardowe grubości stosowane dla folii kolorowych wahają się od 17 do 30 mikronów. Z uwagi na dużą zawartość barwnika, cena folii czarnej lub białej jest nieco wyższa niż cena folii transparent.

Czarna folia stretch doceniana jest głównie przez firmy kurierskie, logistyczne, transportowe, tam gdzie szczególnie towar powinien być ukryty, z kolei biała folia stretch uznawana jest szczególnie w branży spożywczej (folia stretch spożywcza) i w rolnictwie (folia stretch rolnicza).

Folia kolorowa stretch produkowana jest przez Efekt Plus na 50-cio warstwowej linii technologicznej. W związku z tym struktura siatki folii jest bardzo mocna, co gwarantuje, że folia posiada dużą odporność na przebicie.

Folia kolorowa jumbo oraz folia kolorowa maszynowa dostępna jest w firmie Efekt Plus na zamówienie klienta.