Transport różnych towarów wymaga odpowiedniego ich zabezpieczenia i zapakowania. Najpopularniejszym i powszechnie stosowanym materiałem opakowaniowym jest obecnie folia stretch, która posiada wiele zalet, łączy w sobie elementy stabilizatora, ochrony towaru i opakowania, zapewniając bezpieczny transport i przechowywanie wszelkiego rodzaju przedmiotów. Do zabezpieczania ciężkich przedmów lub przedmiotów narażonych na zniszczenie, polecana jest wzmacniana folia stretch, czyli folia z zakładkami. Zakładki rozmieszczone są na bokach folii i powodują, że jest odporna na rozrywanie.

Zalety folii z zakładkami

Folia stretch z zakładkami posiada wzmocnione brzegi, dzięki czemu lepiej chroni przedmioty i jest łatwiejsza w użytku od innych rodzajów folii. Folia ręczna z zakładkami jest przeznaczona do samodzielnego pakowania produktów. Jej wytrzymałość na rozrywanie powoduje, że pakujący czuje się pewniej, co przekłada się na szybkość jego pracy. Dostępna jest także folia maszynowa z zakładkami.

Folia z zakładkami jest nie tylko bardziej wytrzymała i odporna na wszelkie uszkodzenia, ale też bardziej ekonomiczna. Pakunek jest stabilniejszy i posiada lepsze zabezpieczenie przed przesuwaniem się, czy przebiciem. Wzmacniana folia stretch nadaje się do pracy na wszystkiego rodzaju owijarkach. Doskonale zabezpiecza ostre krawędzie, a jej elastyczność i warstwa kleju doskonale stabilizują ładunek. Folia wzmocniona nadaje się zwłaszcza do owijania palet oraz zabezpieczania ciężkich ładunków o ostrych krawędziach. Dobrze stabilizuje towar bez konieczności owijania go kilkoma warstwami. Wzmocnione krawędzie folii nie wbijają się w ładunek.

Zaletą folii wzmocnionej jest przede wszystkim jej ekonomiczność i wytrzymałość, możliwość owijania ręcznego i maszynowego oraz oszczędność, a także korzyści dla ochrony środowiska. Wzmocnione brzegi ułatwiają pracę, powodując szybsze i dokładniejsze pakowanie.

folia stretch 20 mic

Najlepsza folia z zakładkami na rynku

Jeśli szukasz najlepszej folii z zakładkami to skontaktuj się z nami! Zakład Produkcji Folii Efekt-Plus to wiodący producent folii stretch. Nasze produkty cechuje najwyższa rozciągliwość i wytrzymałość. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.