folia do siana

folia do siana

Sianokiszonka to najpopularniejsza pasza dla bydła. Jej jakość ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i przyrostu zwierząt. Przechowywanie sianokiszonki przez co najmniej kilka miesięcy jest konieczne, a więc baloty powinny być odpowiednio zabezpieczone, by przez czas zmiennej pogody, temperatury nie zgniły, ani nie straciły na wartości. Do zabezpieczenia pasz służy folia rolnicza. Posiada ona specjalne właściwości, które zabezpieczają chronione pasze przed czynnikami zewnętrznymi, ale też pozwalają na zachowanie cennych składników pod okryciem.

Dobra folia do owijania siana

Folia do siana musi być oryginalna i spełniać podstawowe wymogi. By dobrze chroniła to co w środku, musi ściśle przylegać do sianokiszonki, konieczne jest więc, by była elastyczna i rozciągliwa. Odporność na wszelkie rozrywanie i uszkodzenia musi być wysoka, gdyż suche łodygi roślin są ostre i z łatwością przerywają różne materiały. Dobra folia do siana dokładnie przylega do beli i nie można jej łatwo przerwać, ani podczas pracy – owijania balotu, ani przez wystające suche kawałki roślin.

Folia do sianokiszonki chroni paszę przed tym co na zewnątrz, czyli warunkami pogodowymi, wiatrem, wilgocią, promieniami uv. Dobór odpowiedniego koloru folii pomaga w utrzymaniu siana w jak najlepszym stanie. Jasne kolory odbijają promienie słoneczne, co zapobiega przegrzewaniu się siana, ciemne polecane są na dni chłodniejsze. Dobra folia do siana powinna być też odpowiednia do różnego rodzaju owijarek. Wielowarstwowa folia do sianokiszonki zapewnia lepsze, hermetyczne zapakowanie balotu. Wielowarstwowe folie rolnicze chronią lepiej bele i są trwalsze w użytkowaniu.

Folia do siana AgroWrap

Dobrze osłonięte baloty siana mogą stać przez wiele miesięcy w różnych warunkach i nie tracić swoich wartości. Warto zainwestować w dobrej jakości folie sprawdzonych producentów, bo to przekłada się na jakość paszy i czas jej przechowywania. Najlepiej folie rolnicze kupować u sprawdzonego producenta. Zakłada Produkcji Folii Efekt-Plus to renomowany, polski producent folii stretch. W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi profesjonalną folię do siana – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu!