Folia do palet zabezpiecza ładunek na czas transportu i składowania. Folia do paleciarki musi spełniać określone normy i posiadać cechy takie jak: odporność na rozdarcia i warunki atmosferyczne, odpowiednią wielkość i certyfikaty. Folia do paletowania to tzw. folia maszynowa, czyli służąca do paletyzacji za pomocą maszyn (owijarek) lub do paletyzacji metodą ręczną (folia ręczna). Folia do paletyzacji posiada kilka ważnych wyróżniających ją parametrów, są to rozciąg, grubość i szerokość.

Czarna folia do palet

Czarna folia do palet dobrze zabezpiecza ładunek, dodatkowo chroni go przed promieniami słonecznymi. Charakteryzuje się dużą rozciągliwością i wytrzymałością. Dodatkowo uniemożliwia podejrzenie tego co kryje, co jest często przydatne podczas transportu rzeczy.

W zależności od rodzaju paczki można dobrać folie np. przepuszczającą powietrze, to tzw. folie net-stretch, stosowane do paletyzowania produktów zamrożonych, schłodzonych i świeżych. Dodatkowo można zakupić inne produkty ochronne palety, takie jak folie zabezpieczające, czy przekładki foliowe.

Rodzaje folii do palet

Folia do palet jest bardzo przydatnym towarem na dzisiejszym rynku. Jej różne rodzaje pozwalają na swobodny i trafny dobór do własnych potrzeb. Najczęściej kupowana jest przezroczysta lub czarna folia. Dostępne są jednak także inne kolory. Dużym ułatwieniem doboru odpowiedniej folii jest możliwość składania indywidualnych zamówień.

Zakład Produkcji Folii Efekt-Plus jest otwarty na współczesnego, wymagającego klienta. Jesteśmy w stanie wyprodukować folię o odpowiedniej grubości, szerokości, czy kolorze w możliwie jak najkrótszym czasie i w każdej ilości. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu.