Wysłanie paczki wymaga najpierw odpowiedniego jej zabezpieczenia. Folia do owijania paczek to najprostszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa przesyłanego towaru. Jest ona rozciągliwa, może też być pokryta warstwą kleju, co znacznie ułatwia pakowanie i powoduje, że szybko i bez problemu można nią owinąć i zabezpieczyć paczki różnych wielkości. Folia stretch do paczek zabezpiecza towar przed uszkodzeniami mechanicznymi i warunkami atmosferycznymi.

Paczka nie ulegnie zamoczeniu, a towar stłuczeniu, jeśli zostanie owinięty folią. Łatwość nakładania folii powoduje, że chętnie stosuje się ją w firmach i u producentów różnego rodzaju sprzętów, a także żywności. Trzeba też pamiętać o tym, że folie posiadają różne właściwości – należy dobrać odpowiednią folię do swoich potrzeb.

Zalety folii do owijania paczek

Folia stretch do owijania ma wiele zalet, należą do nich rozciągliwość, która zapewnia trwałość i odporność, stanowi skuteczną ochronę przed wstrząsami, uderzeniami, dlatego można owijać nią przedmioty i pakować w większe zbiorcze paczki. Stosuje się ją także w celu uzyskania stabilności ładunku. Folia do owijania paczek jest również skuteczną ochroną przed promieniami uv (zwłaszcza folia czarna), a także innymi skutkami pogody. Chroni wnętrze pakunku przed wilgocią, chłodem lub utratą ciepła, a zapakowanej w nią żywności zapewnia świeżość. Dobór kolorów folii sprzyja estetyce, ale też ma znaczenie praktyczne, np. folie przezroczyste umożliwiają identyfikację zapakowanych przedmiotów bez konieczności ich rozpakowywania, folie kolorowe umożliwiają rozróżnianie pakunków bez zaglądania do ich wnętrza itp.

Folie stretch mogą być wykorzystywane do różnych celów, w firmach, w gospodarstwie, w domu i w ogrodzie, a także w przemyśle i usługach. Ich zaletą jest także to, że są produkowane w różnych wielkościach, do stosowania ręcznego i maszynowego.

Profesjonalna folia do owijania paczek

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus to renomowany, polski producent najwyższej jakości folii stretch. Oferowana przez nas folia do owijania paczek występuje w postaci folii ręcznej, maszynowej, MINI RAP, Jumbo oraz folii z zakładkami. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu!