Producent ekologicznych folii stretch

Wszystkie folie znajdujące się w ofercie producenta folii stretch, jakim jest firma Efekt Plus, produkowane są z wielką dbałością o środowisko. Jednak jedna z zaproponowanych klientom marek znacznie wyróżnia się pod tym względem. Mowa tu oczywiście o ekologicznej folii stretch „e7”, która została wprowadzona na rynek w roku 2014. Nowa, trzymetrowa linia produkcyjna wprowadzona została w Zakładzie Produkcji Folii mieszczącym się w Rogoźnicy.

Tę markę ekologicznej folii stretch produkuje się w wersji ręcznej, maszynowej oraz jumbo w różnych zakresach wagowych. Najcieńsza folia ekologiczna w tym przypadku to ta o grubości 8 mikronów (μm). Jeśli mowa o szerokości folii nawijanej na rolki to wynosi ona od 250 do 1500mm. Co do samych rolek, to ich wymiary prezentują się następująco – 2’’ i 3’’. Producent automatycznie pakuje folie w kartony, co dodatkowo zabezpiecza je w trakcie transportu.

Od czego zależy jakość folii stretch w tym przypadku?

Ten pro-ekologiczny produkt, mimo że zawiera dość wysoki poziom regranulatu dodawanego na etapie produkcji (aż do 30% w środkowej warstwie), to jednak w dalszym ciągu zachowuje wysoką jakość, porównywalną do mniej ekologicznej alternatywy – zwykłej folii stretch. Natomiast granulat podstawowy, którego używa się przy produkcji opisywanej folii jest materiałem nowej generacji, dobranym w sposób precyzyjny. Ponadto, ekologiczna folia stretch „e7” posiada gwarancje rozciągu od 150 do 300%. Co więcej, może ona pochwalić się wysoką odpornością na przebicia (folia o grubości 23 mikrony – od 1,9 kg), która została udowodniona w specjalistycznych testach w laboratorium wspomnianego producenta.

Co oprócz ekologicznej folii stretch „e7”?

Warto wspomnieć, że wymagający odbiorca powinien zaznajomić się również z właściwościami innych marek folii stretch oferowanych przez producenta folii Efekt Plus – „Stretch Plus”, „High Slip”, „m7” (siedmiowarstwowa folia mikrostretch), „50 Layer Stretch” (folia pięćdziesięciowarstwowa). W celu zapoznania się z cenami producenta, osoba zainteresowana powinna skontaktować się drogą mailową lub telefoniczną.