Pakowanie z wykorzystaniem folii stretch

 

Owijanie folią stretch palet, przesyłek jest obecnie dość popularne i coraz częściej doceniane. Folia stretch jako produkt opakowaniowy jest najbardziej popularna – głównie przez wzgląd na jej niską cenę oraz efektywność w zabezpieczaniu ładunku. Pakowanie przy pomocy folii stretch wykorzystywane jest na małą skalę np. w gospodarstwach domowych (tu: głównie pakowanie żywności), jak i na skalę masową np. w firmach – do pakowania towaru w transporcie, owijania palet, zabezpieczania przesyłek i tym podobne.

 

Owijanie folią stretch stosuje się do pakowania towarów większych gabarytowo na paletach oraz tych, które są dość trudne w transportowaniu, chociażby ze względu na nieregularne kształty. Stosowana jest niemal w każdej branży, przez co ciągle wzrasta popyt na nią. Transportowanie nie jest jednak jedyną ewentualnością, do której wykorzystywana jest folia stretch – równie dobrze spełnia swoje zadanie w przypadku magazynowania i przechowywania towarów. Dzięki swoim właściwościom fizykochemicznym, folia stretch pozwala na odpowiednią ochronę owiniętych produktów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu potencjalnych odbiorców, firma Efekt Plus stale rozwija dostępny asortyment towarów i prowadzi ciągłe badania nad dalszym rozwojem stosowanych technologii produkcyjnych.

Owijanie produktów z wykorzystaniem folii stretch

Proces ten przebiegać może mechanicznie – automatycznie, za pośrednictwem specjalistycznych urządzeń albo też ręcznie. Zarówno w pierwszym i drugim przypadku, potencjalny klient może skorzystać z oferty Zakładu Produkcji Folii Efekt Plus – wykorzystując folię stretch ręczną, maszynową lub w wersji jumbo o odpowiednich parametrach według potrzeb. Dobierana jest odpowiednia marka (Hihg Slip, E7, 50 Layer Stretch, M7, Efekt Stretch Plus), a co za tym idzie – również kolor, rozciągliwość, waga rolki, jej szerokość, grubość folii.

Jakie korzyści daje folia stretch w systemie owijania ładunku?

Do niewątpliwych zalet folii stretch należy z pewnością jej duża uniwersalność, dzięki której praktycznie nie ma znaczenia, jaki produkt został nią zabezpieczony. Kolejnym plusem zastosowania folii stretch jest łatwość jej użycia nie tylko w formie maszynowej, ale i ręcznej, brak konieczności stosowania drogich urządzeń owijających oraz ochrona zabezpieczonego ładunku przed różnego typu uszkodzeniami i niekorzystnym wpływem otoczenia, w tym również warunkami atmosferycznymi.