Bezpieczny sposób owijania paczek

Podstawowym zastosowaniem folii stretch ręcznej, maszynowej i jumbo (transparentnej i tej kolorowej – niebieskiej, białej czy czarnej) jest wykorzystanie jej jako zabezpieczenie różnego rodzaju towaru podczas transportowania. Dzięki niepowtarzalnym właściwościom stretchu, w sprawny sposób unieruchamia on transportowane przedmioty, by mogły bezpiecznie dotrzeć do miejsca docelowego.

W zależności od rodzaju pakowanej przesyłki, oprócz folii stretch można również zastosować materiału wspomagając, jak kartony, wypełniacze (styropianowe formy, gazety) czy taśmy. Inaczej sytuacja prezentować się będzie w przypadku przesyłania lub magazynowania pojedynczych paczek, inaczej, gdy w grę wchodzą całe palety z towarem.

Do maszynowego i ręcznego obwijania paczek folią stosuje się różnego rodzaju akcesoria. Przykładowo do ministretchów (tzw. „granatów”) bardzo przydatny jest specjalny dyspenser (zwany odpowiednio „granatnikiem”). Z kolei folię maszynową dobrze jest wykorzystywać w owijarkach. Bez względu na obrany system pakowania przesyłek czy palet, należy dobrać właściwy produkt owijający od renomowanego producenta.

Jakiego rodzaju towar zabezpiecza się wytrzymałą folią stretch?

  • euro palety;
  • torby i walizki podróżne (bagaż rejestrowany w samolotach);
  • wózki dziecięce;
  • opony;
  • szkło i porcelana;
  • telewizory/komputery i laptopy, monitory;
  • rowery;
  • inne przedmioty delikatne.

Cechy folii do przesyłek wspomagające jej wykorzystanie:

A. szerokość – w zależności od zabezpieczanego towaru oraz sposobu owijania folii paczką, taką szerokość dobieramy;

B. grubość – folia do owijania przesyłek produkowana jest w dość szerokim zakresie grubości – ich dobór zależy od zapotrzebowania;

C. kolor – do typowych paczek wybiera się wytrzymałą folię transparentną, jednak bywają sytuacje wymagające zastosowania folii w kolorze, np. kiedy chcemy zabezpieczyć towar przed promieniowaniem słonecznym;

D. rozciągliwość – ta właściwość decyduje o ostatecznej wydajności.

Kupuj od producenta!

Zachęcamy do odwiedzenia segmentu „Oferta” na naszej stronie oraz doboru folii do owijania paczek według zapotrzebowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt. Specjaliści zatrudnieni w firmie Efekt Plus pomogą w ustaleniu szczegółów współpracy.