Ochrona bagażu przy pomocy folii stretch przez zamoczeniem/zalaniem i zniszczeniem

Przewóz bagażu bywa niekiedy problematyczny, szczególnie w ostatnich latach, kiedy to różne firmy lotnicze wyznaczają odmienne wytyczne względem przewożonych toreb. Do czego używana jest folia stretch w podróży? Zastosowanie folii w tym konkretnym przypadku ma na celu zabezpieczenie bagażu przed czynnikami zewnętrznymi, ale i przed przypadkowym jego otwarciem czy rozszczelnieniem.

Jakie jeszcze pozytywy wykazuje precyzyjne „streczowanie” bagażu?

Najczęściej pasażerowie owijają bagaż folią stretch wtedy, gdy posiadają walizki stworzone z materiału, tkaniny, a nie te z tworzywa sztucznego, które są bardziej śliskie i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo ich zaklinowania się na taśmie. Dlaczego jeszcze warto streczować torby podróżne? Dzięki powłoce stworzonej w ten sposób przez folię stretch, są one odporne na wilgoć panującą w przyczepkach przeładunkowych.

Oprócz wyżej wspomnianych cech pozytywnych, folia do owijania bagażu (jeśli zostanie użyta bezbarwna) zabezpiecza identyfikator torby przed zerwaniem, dzięki czemu obsługa lotniska szybciej będzie mogła oddać zgubę właścicielowi.

Folia do owijania bagażu bywa przydatna również wtedy, gdy w trasę zabieramy nie torbę, a plecak. Jego luźno puszczone paski zaciskające mogą zaciąć się w luku bagażowym i sprawić opóźnienia w jego dotarciu na miejsce. Owijanie folią bagażu nie jest obowiązkowe, ale – jak widać – daje wiele korzyści.

Zastosowanie folii stretch na lotnisku

Coraz częściej na międzynarodowych portach lotniczych znajdziemy specjalistyczne urządzania wykorzystujące transparentną folię stretch do owijania bagażu. Oznaczane są one odpowiednimi szyldami, w języku angielskim – „baggage wrapping”. Zabezpieczenie bagaży folią dodatkowo chroni ich zawartość przez niepożądanym otwieraniem itp. Cena owijania bagażu folią na lotnisku może być znaczna (około 15 złotych, 3 euro, 5 dolarów za jedną walizkę na lotnisku Balice, a 50 złotych zieloną folią stretch w przypadku lotniska Chopina), dlatego warto przemyśleć własnych materiałów do tego służących odpowiednio wcześniej.

Producent folii Efekt Plus poleca swoją folię stretch do owijania bagażu

Dzięki folii, która oferowana jest przez Zakład Produkcji Folii Efekt Plus, każdy potencjalny klient zadbać może o bezpieczny przewóz bagażu. Dotyczy to nie tylko wyżej opisanych podróży lotniczych – folia stretch w podróży różnie dobrze wykorzystana może zostać, gdy bagaże przewożone są samochodem, pociągiem, autokarem i innymi środkami transportu. Spośród dostępnych podtypów folii stretch od producenta wybierz odpowiedni dla Ciebie.