Folia stretch ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Jej uniwersalność sprawia, że świetnie się sprawdza w magazynach, firmach transportowych, ale też w gospodarstwie domowym czy w gastronomii. Istnieje jej wiele odmian, które sprawdzają się idealnie w różnych sytuacjach i przeznaczone są do innych zastosowań. Folia do owijania posiada podstawową zaletę w postaci ochrony towarów przed promieniami UV oraz zachowaniem anonimowości pakunku. Ciemny stretch jest mocny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe warunki transportu. Co więcej, folia stretch jest wodoodporna, przez co nie pozwala zamoknąć opakowanym materiałom.

Ciemna folia do owijania

Ciemna folia stretch jest uniwersalnym materiałem do pakowania. Zwykle jest nieco grubsza niż jej przezroczysty odpowiednik, a dzięki temu bardziej wytrzymała. Czarna folia stretch nadaje się do remontów, zabezpieczeń przed zabrudzeniem i zepsuciem (kurz, błoto, wilgoć, itp.), osłony przed deszczem, i wielu innych rzeczy. Ciemna folia do owijania przydaje się na poczcie do owijania paczek w sposób chroniący nie tylko przed uszkodzeniami, ale też przed ludzką ciekawością. Ciemna folia stretch bardzo dobrze sprawdza się jako ochrona towarów przed promieniowaniem słonecznym. Opakowane produkty nie są narażone na ich szkodliwe działanie, nawet przy długotrwałym przebywaniu na słońcu.

folia stretch jumbo czarna

Rodzaje ciemnej folii stretch

Rozróżnia się dwa rodzaje folii, pod kątem zastosowań. Folia do owijania ręczna jest łatwa do użycia w domu, przystosowana do pakowania i zabezpieczania mniejszych rzeczy. Jest bardzo poręczna, dobrze się rozciąga i przywiera do każdego materiału. Stretch maszynowy zaprojektowany jest na grubszych i większych rulonach, a sam materiał jest też bardziej wytrzymały i szerszy. Maszynowa folia stretch jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu można nią szybko i sprawnie owinąć np. paletę z materiałami budowlanymi, bez obawy, że w transporcie folia się przerwie, a towar rozsypie lub uszkodzi.

Renomowany producent folii stretch

 

Zakład Produkcji Folii Efekt Plus to renomowany, polski producent najwyższej jakości folii stretch. W swojej ofercie posiadamy folię ręczną, maszynową, Jumbo, MINI RAP oraz folię z zakładkami. Oferowana przez nas folia stretch występuje w różnych wariantach grubości, rozciągliwości oraz w różnych kolorach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu.