Biała folia stretch od producenta, firmy Efekt Plus

Producent folii stretch, jakim jest firma Efekt Plus, oprócz typowej transparentnej folii rozciągliwej, oferuje swym klientom również folie kolorowe. Wśród nich najbardziej popularną jest folia w kolorze czarnym. Niemal równie często bywa wykorzystywana niebieska folia stretch. Biała folia stretch jest najmniej popularna, co jednak nie oznacza, że nie znajduje ona zastosowania w różnych dziedzinach.

Do czego wykorzystywana jest folia stretch biała? Podobnie, jak rozciągliwa folia w innym kolorze – bardzo dobrze stabilizuje paczki przewożone na paletach. Ponadto owijane są nią różnego typu przesyłki w celu odróżnienia zawartości. Paczki o odmiennym typie zawartości owijane mogą być folią niebieską, czarną lub właśnie białą. Jeśli wyprodukowana folia stretch biała posiada niski stopień przezroczystości, to bardzo dobrze chroni przesyłki przed wglądam zawartości. Co więcej, stosuje się również folię stretch w kolorze białym w celu zabezpieczenia przesyłek przed czynnikami zewnętrznymi, w tym – przed promieniowaniem promieni słonecznych. Jak dobrze bowiem wiadomo, biały kolor odbija znacznie lepiej fale UV niż czarny.

Biała folia wysokiej jakości

Jako że jakość folii stretch określa się poprzez określenie jej maksymalnego rozciągu (momentu zerwania), dlatego też wyznaczono odpowiednie progi formułujące tę wytrzymałość. Podział ten różnicuje się przez przypisanie folii do segmentu standard, power, super power lub ultra. Ze względu na zawartość barwnika w składzie chemicznym kolorowych folii, ich jakość jest nieco mniejsza niż ta, którą charakteryzuje się folia transparentna. Biała folia wysokiej jakości rozciąga się w granicach od 120 do 150%.

Zarówno wariant ręczny, maszynowy, jak i jumbo folii stretch produkowany w firmie Efekt Plus, dostępny jest w omawianym kolorze. Ich minimalna grubość to 17 mikronów, a maksymalna – 35 mikronów. W celu dopasowania odpowiednich parametrów folii do zapotrzebowań klientów, ZPF Efekt Plus zachęca do skontaktowania się ze swoim działem handlowym.