Folie stretch – transparentna czy kolorowa?


Folie stretch
używane są w każdej branży – zarówno produkcyjnej, logistycznej czy przetwórczej. To materiał, który doskonale zabezpiecza produkty i jest łatwy w użyciu. Klasyczne folie stretch są transparentne i pierwotnie pełniły funkcję jako materiał do zabezpieczania towaru na paletach. Dzisiaj mają znacznie szersze zastosowanie – zabezpieczają produkty każdego gabarytu. Przeźroczysta folia ułatwia identyfikację owiniętego towaru. Folie transparentne znajdują zastosowanie m.in w branżach gastronomicznych. Dla nich dedykowana jest folia spożywcza. Przeźroczysta folia stretch pozwala ocenić stan owijanego produktu i kontrolować dalszy proces jego magazynowania.

Folia stretch bezbarwna nawijana na owijarce.

Transparentna folia stretch na owijarce ramieniowej

Transparentna folia stretch nie ma właściwości maskujących, więc nie stosuje się jej tam, gdzie użytkownik musi ukryć zawartość ładunku. W odpowiedzi na te oczekiwania, producenci folii stretch oferują kolorowe folie stretch, które ze względu na swoją barwę zaliczane są do folii kryjących. W naszej ofercie posiadamy folie streczowe w różnych kolorach  – m. in. czarne folie stretch, białe oraz niebieskie. Są to folie w pełni kryjące ładunek

 

Jak produkuje się kolorowe folie stretch?

Nasze folie stretch produkujemy metodą CAST. Folie kolorowe powstają poprzez dodanie koncentratu barwiącego do produkcji folii. Dzięki temu uzyskujemy odpowiedni poziom krycia oraz koloru. Barwnik rozłożony jest w całej masie folii co zapewnia dobry poziom krycia nawet przy rozciągniętym materiale.

Granulaty folii stretch.

Granulaty folii stretch – kolejno od lewej: czarny, biały, niebieski i transparentny.

Do produkcji folii kolorowych stosujemy specjalnie do tego zaprojektowaną linię technologiczną M50 – w szczególności polecamy  wielowarstwową czarną folię stretch maszynową oraz jumbo.

Kolory folii stretch w ofercie Efekt Plus

Folie stretch w różnych kolorach oferujemy przede wszystkim dla osób chcących zamaskować transportowany czy magazynowany ładunek. Dzięki temu zachowamy dyskrecję oraz zabezpieczymy się przed potencjalnym ryzykiem kradzieży bądź uszkodzenia towaru. Kolorowa folia ma także dodatkowy atut – pełni dodatkową ochronę przed promieniowaniem świetlnym owiniętego towaru.

W krajach północnych, gdzie dominują niskie temperatury, polecamy kolorowe folie stretch w kombinacji z uszlachetnieniem Frozen™. Dzięki temu owijany ładunek jest lepiej zabezpieczony przed gwałtownym wahaniem temperatur.   

Kolorowe folie stretch.

Folie stretch naszej produkcji w różnych kolorach. Od lewej: biała folia maszynowa, czarna folia ręczna, niebieska folia ręczna i transparentna folia pre-stretch.

Folia stretch czarna, biała czy niebieska?

Kolorowe folie stretch maskują produkty i to ich główny atut. Są to elastyczne i wytrzymałe materiały, które zabezpieczają ładunek przed wodą czy brudem. Folie mogą być odpowiednio wzbogacone  – czarne i białe folie stretch są często produkowane z uszlachetnieniem, m.in. z dodatkiem UV, dzięki czemu materiał jest odporny na działanie promieni słonecznych. Barwa folii stretch ma także wpływ na temperaturę wewnętrzną ładunku. Czarne folie wykazują większa tendencje do nagrzewania się zapakowanych produktów. Folie białe lepiej odbijają światło, tym samym temperatura wewnętrzna ładunku jest mniejsza.

Niebieska folia stretch na nawiniętej palecie.

Paleta owinięta niebieską folią stretch. Jak widać – folia całkowicie maskuje zawartość ładunku.

Specyfikacja kolorowej folii stretch

Folie kolorowe muszą mieć odpowiednią grubość, aby skutecznie maskowały ładunek, dlatego w ofercie są produkty o grubości 15-35 µm i w klasach jakościowych od Standard do Power. Produkujemy zarówno kolorową folię stretch ręczną (w tym kolorowe folie mini rap), kolorową folię stretch maszynową oraz kolorowe folie do konfekcjonowania jumbo. Pełna specyfikacja oferowanych produktów znajduje się w kartach produktowych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i kontaktu z naszymi specjalistami.