Folia maszynowa do owijania palet

Folia maszynowa stretch jest szczególnie przeznaczona do użycia z maszynami do pakowania – tzw. owijarek mechanicznych. Służy do owijania i zabezpieczania produktów przed uszkodzeniami podczas transportu i magazynowania.

Folie maszynowe stretch są bardzo wytrzymałe, podobnie jak ręczne folie stretch, jednak ich użycie pozwala na szybsze i bardziej efektywne pakowanie produktów. Ponadto, folie maszynowe stretch są dostępne w różnych grubościach i szerokościach, co pozwala na dobór odpowiedniej folii do różnych rodzajów produktów i wymagań transportowych.

Zobacz inne folie stretch w naszej ofercie.

Owijarka mechaniczna owija paletę folią stretch

Proces owijania folią maszynową na owijarce mechanicznej

Jaka jest specyfikacja folii maszynowej

Folia maszynowa naszej produkcji występuje w klasach Standard, Standard+ o zwiększonej wytrzymałości, Power, Super PowerUltra. Folia dostępna jest w grubościach od 8 do 35 mikronów. Występuje w wersji transparentnej i kolorowej – białej, czarnej i niebieskiej. Folia maszynowa może zostać uszlachetniona.

W zależności od klasy i koloru, gwarantowany rozciąg folii waha się od 120% do 370%.

Folia maszynowa do owijarek

Istnieją dwa główne rodzaje owijarek folii stretch: automatyczne i półautomatyczne.

Automatyczne owijarki folii stretch automatycznie nawijają folię stretch wokół produktu. Proces ten jest kontrolowany przez komputer, co pozwala na precyzyjne i szybkie owijanie. Automatyczne owijarki folii stretch są często używane w dużych fabrykach i magazynach, gdzie wymagane jest szybkie i wydajne pakowanie produktów.

Półautomatyczne owijarki folii stretch to maszyny, które wymagają obsługi przez operatora, ale pozwalają na szybsze i bardziej efektywne pakowanie niż przy użyciu folii ręcznej. Operator kontroluje nawijanie folii wokół produktu, a maszyna automatycznie naciąga i zabezpiecza folię.

Półautomatyczne owijarki folii stretch są często używane w mniejszych zakładach i magazynach, gdzie nie jest wymagana pełna automatyzacja procesu pakowania.

Obydwa rodzaje owijarek folii stretch pozwalają na oszczędność czasu i zwiększenie efektywności procesu pakowania produktów, dzięki czemu są coraz częściej stosowane w wielu branżach.

Nasza folia maszynowa jest dedykowana zarówno do automatycznych jak i półautomatycznych owijarek.

Czarna (lub kolorowa) folia maszynowa a maskowanie palety

Czarna folia stretch może maskować produkty, szczególnie kiedy jest produkowana na dedykowanej linii M50. Czarne folie stretch są często wykorzystywane w branży spożywczej, gdzie produkty są owijane maskującą folią stretch, aby zachować świeżość ładunku i uniemożliwić dostęp światła i powietrza.

Czarna folia może również służyć do ukrywania produktów przed niepożądanym wzrokiem, np. podczas transportu towarów lub przechowywania ich w magazynie. Warto jednak pamiętać, że niektóre produkty, takie jak wyroby spożywcze wymagają dostępu powietrza i światła, aby zachować swoje właściwości i jakość, dlatego niektóre produkty przeznaczone do konsumpcji powinny być pakowane w przezroczystą folię.